Tavsiye & Öneriler

Müşterilerin Sıkça Karşılaştıkları Sorunlar

Sıkça Sorulan Sorular

Onarım Süreci Nasıl İşliyor

Teknik Servisimize ulaşan cihazlarınız aynı gün içerisinde arıza tespit yapılıp raporu oluşturulur onarım veya değişimi yapılacak parça listesi çıkarılır fiyat çalışması yapıldıktan sonra sizinle iletişime geçilir cihazınız sorunları hakkında bilgi verilip fiyat bilgisi paylaşılır onay vermeniz durumunda onarım için sıraya girer onay vermemeniz durmunda iade işlemi yapılır iade yapılan işlemlerde herhangi bir ücret talep edilmez.

Bilgisayarım Açılmıyor

Bilgisayarınızın başına gelebilecek en korkunç şey, hiç açılmamasıdır. Açma düğmesine basarsanız hiçbir şey olmaz. Bip sesi gelmiyor fanlar dönmüyormonitörde görüntü yok büyük olasılıkla donanımsal bir sorununuz var demektir. Her şeyden önce panik yapmayın! İnsanlar bu tür bir problemle karşı karşıya kaldıklarında panik yapma eğilimi gösterirler; Bilgisayarındaki tüm önemli verilerin kaybolmasından endişe ederler. Muhtemelen verileriniz güvende, şu an erişilemiyor. Bu bilgisayar sorunu, donanım bileşenlerinden birinin sorunlu olduğunu gösterir bizimle iletişime geçerek sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.

Bilgisayarım Gürültülü Çalışıyor

Bilgisayar kasasında bir kaç çeşit fan gurubu vardır bunlar sırası ile şu şekildedir Kasa fanları, İşlemci fanıgüç kaynağı fanıEkran kartı fanı gibi bilgisayarınıza periyodik bakım yaptırmıyor veya yapmıyorsanız bilgisayarınızın içindeki bulunan fanlar bulunduğu ortamdaki tozlardan dolayı soğutma ünitelerinin gözeneklerini tıkayacaktır bu durum fanın bağlı bulunduğu parçanın ısınmasına sebep olacaktır. Fan ısınan parçayı soğutabilmek için yüksek devirde dönme komutu alacaktır bu durumda aşırı fan sesi ortaya çıkacaktır ayrıca aşırı tozlanmadan dolayı fanın dönesini sağlayan manyetik alanlarda bulunan yağlı kısımlar işlevini kaybedecek yüksek hızda dönmese bile ses yapmaya başlayacaktır bu sağlıksız soğutma ortamından dolayı bilgisayarınızın ısıya karşı duyarlı parçaları arıza yapacak ve size bir maliyet çıkaracaktır bu tür sıkıntıların önüne geçmek için muhakkak belirli aralıklarla fan bakımlarını yaptırmanız gerekmektedir bu konuda bizden destek alabilirsiniz.

Mavi Ekran Hatası

Mavi Ekran hatalası (Blue Screen Error) veya DUR (STOP) hataları Blue Screen of Death (BSOD) olarak da Karşımıza çıkabilir. Mavi ekran hataları genellikle hatanın tam kaynağını bizlere göstermez bu sebepten dolayı hatanın kaynağını tespit etmek için bazı aşamaları gerçekleştirmek gerekir. Yazılımsal Sorunlarİşletim sistemi güncellemesi esnasında oluşan sorunlar, donanım sürücülerinin yüklemesi veya güncellemesi sonucu oluşan sorunlar, bilgisayarınızın yazılımsal bütünlüğüne zarar verebilecek başka yazılım yüklemeleri gibi bu tür sorunlardan dolayı ortaya çıkan mavi ekran sorunları sistem geri yüklemesi ile düzelebilir işletim sistemi açılmıyor ise güvenli mod ile deneme yapabilirsiniz. Donanımsal SorunlarBilgisayarınıza takılı olan parçaları kontrol edin bunlar parçalar nelerdir işlemci ve ekran kartı fanı düzgün soğutma yapıyor mu eğer soğutucu fanlar çalışmıyor ise mavi ekran hatası ile karşılaşabilirsiniz, Ram testi bilgisayarınıza takılı olan ram adedi birden fazla ise bunları tek tek söküp deneyebilirsiniz ram genellikle mavi ekran hatası verir, Hard Disk testianakartınıza takılı olan sabit sürücünüzün data kablosunu sökerek bu durumu basitçe kontrol edebilirsiniz, Diğer aygıtlarbilgisayarınıza bağlı USB bağlantıları ve PCI bağlantılarını çıkarıp deneyebilirsiniz veya bu sorunların çözümü için bizimle irtibat kurun.

Bilgisayarım Donuyor ve Yeniden Başlıyor

Bilgisayarın donup ve yeniden başlatılmasına neden olan iki tür sorun sebep olabilir. İlk ve en olası sorun yazılım problemiVirüslerTruva atlarıişletim sisteminin dengesiz çalışmasına neden olabilir. Sistem bir sorun tespit ettiğinde, bilgisayarın hasar görmesini önlemek için yeniden başlatır. Bu sorunlar, istenmeyen programları ve casus yazılımları temizlemeksürücüleri güncellemek veya işletim sistemini yeniden yüklemekle çözülebilir. İkinci ve daha ciddi olasılık ise donanım sorunuBilgisayarın aşırı ısınması, bilgisayarın donmasının ve yeniden başlatılmasının en muhtemel nedenidir. Sorunlarınızın çözümü için bizi 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Bilgisayarım Çok Yavaş

Bilgisayarım yavaş çalışıyor ve onu başlattığımda masaüstümün yüklenmesi sonsuza kadar sürecekmiş gibi oluyor. Bilgisayarımı kapatmaya çalıştığımda kapanma işlemi hiç bitmeyecekmiş gibi oluyor. İnternetin gelmesi çok uzun sürüyor. Bazen e-postalarıma erişemiyorum istediğim dosyaları bulamıyorumBilgisayarımın daha hızlı çalışmasını sağlamak için ne yapabilirim. Bu sorunlar bize tanıdık geliyor. Bizimle iletişime geçmeniz durumunda sizi bu can sıkıcı durumdan kurtarmanın yolları anlatıp sorununuza çözüm sunacağız.

Yazıcı, Klavye veya Fare Çalışmıyor

Çevre birimlerinde aniden beklenmedik sorunlar oluşabilir. Dün yazıcınız, fare veya klavyeniz iyi çalışıyorken, bugün bilgisayarınızı açtığınızda sorun yaşıyorsunuz bilgisayarınız bağlı olan aygıtlarınızı yazıcıfare veya klavye gibi çevre bileşenlerini görmüyor olabilir. Çoğu durumda, bu sorun sürücü sorunu nedeniyle meydana gelebilir. Her şeyden önce, hatalı donanımınızı başka bir USB portuna bağlamaya çalışın. Bazen bu küçük arızaları onarmaya yardımcı olur. Birkaç durumda problem hatalı donanımlar olabilir. USB ile bağlı çevre birimlerinizin hiçbiri çalışmıyor ise, bu hata anakart arızasıdır. Kablosuz yazıcı varsa ve çalışmıyorsa, bu hatalı sürücüler veya yanlış wi-fi yönlendirici yapılandırması nedeniyle oluşabilir.

Ekrana Görüntü Gelmiyor

Masaüstü bilgisayarı açarsın. Çalışmaya başladığını ve pencerelerin yüklenmeye başladığını duyabiliyorsun, ancak ekranınız hiçbir şey göstermiyor veya “sinyal bulunamadı” diye hata veriyor. Bu, birçok nedenden dolayı olabilir. Bilgisayarınızı son zamanlarda taşıdıysanız, lütfen tüm kablolarınızı kontrol edin. Biraz gevşek olabilirler ve uygun sinyali gönderemeyebilir. Kabloların tamamı doğruysa, Ekranı başka bir bilgisayara bağlamaya çalışmalısınız. Belki monitörünüz arızalıdır. Bazen arızalı ekran kartı veya diğer donanımlar nedeniyle ekrana görüntü vermez. Yukarıda belirtilen adımlar sorununuzu çözmediyse, profesyonel bilgisayar onarım desteği almak için bizimle iletişime geçmelisiniz. Bilgisayar teknisyenlerimiz ekranla ilgili tüm sorunlarınıza çözüm sunacaktır. Tüm kabloları, donanım ve yazılım sorunlarını test edip ve bulunan sorunları onaracağız.

Hazır Sistem Bilgisayarmı ? Toplama Bilgisayarmı ?

İki sistem arasında karar vermek için öncelikle anlık ve ileriye dönük ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekiyor toplama bilgisayar yapmak her zaman için fiyat ve performans açısından avantaj sağlamaktadır toplama ve hazır sistem bilgisayar hakkında bizden fiyat bilgisi isteyebilirsiniz.

 

logo
Namık Kemal Mah. Cengiz Topel Cad. No:45/D Ümraniye | İSTANBUL